جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

چند توصیه برای استفاده از لنز - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

چند توصیه برای استفاده از لنز

چند توصیه برای استفاده از لنز


یک متخصص چشم گفت: عوارض استفاده از لنزهای تماسی بستگی به نگهداری آن داشته و اگر اصول بهداشتی رعایت شود عوارض آن نیز کمتر خواهد بود.
دکتر محمد قاسمی در گفت و گو  گفت: افرادی که چشم های ضعیفی دارند و دید آنها با عینک قابل اصلاح است بهتر است از لنزهای تماسی استفاده نکنند.  استفاده از لنز را باید از مدت زمان کم شروع کرد. بهتر است از 3 ساعت آغاز و کم کم که چشم عادت کرد بین 8 تا 10 ساعت از آن استفاده کنند.
وی افزود: استفاده از لنز نیاز به رعایت اصول بهداشتی دارد و در صورت عدم رعایت این اصول، عوارضی را برای چشم در پی خواهد داشت. لنز باید از جای معتبر خریداری شود و محلولی که برای آن نگهداری می شود نیز باید استاندارد باشد.
دکتر قاسمی تصریح کرد: استفاده از سرم شستشو به هنگام گذاشتن و برداشتن لنز از چشم به این جهت است که اگر جسم خارجی روی لنز باشد آن را تمیز می کند.
این متخصص چشم اظهار کرد: عوارض استفاده از لنز بسته به نگهداری آن دارد، اگر بهداشت نگهداری از آن رعایت شود عوارض آن نیز کمتر می شود. این لنزها را نباید با آب معمولی شست ممکن است برای لنز مناسب نباشد و منجر به آلودگی و در نهایت عفونت و زخم در چشم شود.

منبع:سلامت نیوز