رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

کاظم عظیمی نژادآیینه‌کار - نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

کاظم عظیمی نژادآیینه‌کار

کاظم عظیمی نژادآیینه‌کاراماکن مذهبی وتابلو‌های قرآنی متولد یک فرودین سال 1351است.

وی از سال 69 که در دوم دبیرستان رشته ریاضی درس می خواند به علت وضعیت اقتصادی خانواده‌ا و به به پیشنهاد استاد آیینه‌کار «جلال صبوحیان» به کار آیینه‌کاری روی آورد و از همان زمان به این هنر علاقه‌مند شد، در کنار تحصیل تنها دو ماه به شاگردی استاد صبوحیان مشغول بودم.

پس از مدتی به خاطر مشغله تحصیلی مدتی از این هنر دور شد، ولی بعد دوباره شروع به کار کرد و از سال 85 کار حرفه‌ای خود را آغاز کرده، به علت اینکه در رشته ریاضی درس می‌خواند در تقسیم اندازه‌ها خیلی خوب عمل می‌کرد، بعد از مدتی به گوش استادش آقای صبوحیان رسید که کار آیینه‌کاری انجام می‌دهدکه باعث حیرت استاد شد زیرا او تنها دو ماه شاگرد او بود.
این آیینه‌کار اماکن مذهبی و تابلو‌های قرآنی درباره خود می گوید:بعد از مدتی پیش استاد عباس حمید‌زاده که از افتخارات شهر همدان است، رفتم و طرح‌های اصولی و حرفه‌ای را از ایشان یاد گرفتم زمان که گذشت علاقه‌ام به این کار بیشتر شد، وارد کار‌های ظریف‌تری مانند طرح‌های اسلیمی،آیه‌بری نوشته‌بری شدیم و در آن‌ها پیشرفت کردیم.

او درسال 1383 وقتی آیینه کاری امامزاده یحیی‌(ع) را آغاز کردم بسیار تلاش کرد تا این هنر در همدان زنده کند..

وی آیینه‌کاری یکی از اتاق‌های اداره کل میراث فرهنگی استان بود که فقط اسلیمی کار کرده و از لحاظ ترکیب کار‌ها مسجد سادات و در کنارآنها 5 امامزاده نیز در کرمانشاه آیینه کاری کرده‌است، در ارومیه هم 4 مسجد را کار کرده که آخرین آن هم در حال اتمام است.

 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام از اینکه به هنرآیینه کاری و استاد عظیمی نژاد... امير ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ ۱۶:۲۰

امير
سلام از اینکه به هنرآیینه کاری و استاد عظیمی نژاد توجه کردید تشکر میکنم .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ ۱۶:۲۰
شمارش معکوس برای برگزاری جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی

شمارش معکوس برای برگزاری جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی

دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی با شعار ایران پویا، کرمانشاه زیبا از ۱۸ تا ۲۰ تیر در کرمانشاه برگزار می‌شود.

به نیکی

به نیکی

پویش جمع آوری کمکهای مردمی بر ای سیل زدگان

قدس شریف

قدس شریف

موشن گرافیک به مناسبت روز قدس