جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

گردشگران حمام قلعه - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

گردشگران حمام قلعه

گردشگران حمام قلعه


{besps}slidshow/gardeshgaran{/besps}

حمام قلعه یکی از زیباترین حمام‌های استان همدان است که با معماری ایرانی اسلامی در همدان واقع شده است. حمام قدیمی قلعه معروف به حمام حاج محمد سعید در یکی از محله‌های قدیمی و اصیل همدان به نام محله قلعه یا قاشق تراشان واقع در خیابان شریعتی قرار گرفته‌است. این حمام احتمالاً در اواخر دوره قاجار بنا شده است و دارای مساحتی حدود یک هزار مترمربع است.

این حمام یکی از بناهای تاریخی در همدان است که به تازگی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است این حمام که در محله ای قدیمی به همین نام و در مجاورت محله (قاشق تراشان) واقع شده است، در زمینی به مساحت 1700 مترمربع بنا شده است و قدمت ان به دوران قاجاریه بازمی گردد. گردشگران زیادی برای دیدن این اثر تاریخی به همدان می آیند و لحظات خوبی را در کنار خانواده در محیطی آرام می گذرانند.

 

Hamame Ghalee(bath Castle) beautiful is one of the most beautiful baths in Hamedan which has Iranian-Islamic architecture. The old Hamame ghalee is famous bath Haj Mohammad saeed that there is traditional old neighborhood of Hamedan on the Shariati street that is castle neighborhood or Ghashogh Tarashan. The implementation plan for the family physician.Effort for improvement and promotion of population health status and health has always been one of the demands of health activists, especially individuals.Holding meetings seminars and various programs in the field of population health and addressing the concerns form, showing the importance of the concept of health.