جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

"حال و هوای عاشورایی استان همدان در شبکه های مختلف رسانه ملی" - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

"حال و هوای عاشورایی استان همدان در شبکه های مختلف رسانه ملی"

"حال و هوای عاشورایی استان همدان در شبکه های مختلف رسانه ملی"


.تاسوعا وعاشورای امسال رسانه ملی و بخصوص شبکه استانی همدان رنگ و بوی دیگری داشت. به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان ، امسال افزون بر 300 دقیقه برنامه از مراسم عزاداری و سوگواری مردم استان همدان در شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (ع) و یاران باوفایش از شبکه های بین المللی و ملی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران همچون شبکه های سراسری یک ، دو ، چهار ، شما ، معارف و قرآن زنده پخش شده است.

همچنین در همین مدت 450 دقیقه برنامه زنده نیز از مراسم عزاداری دارالمومنین همدان از شبکه های صدا و سیمای استانی همدان پخش شده است.

این در حالی است که شبکه ملی "شما" 108 ارتباط ، حدود 600 دقیقه ارتباط زنده تصویری با 22 شبکه استانی کشور برقرار کرد که سهم شبکه استانی همدان از این میزان افزون بر 10درصد یعنی حدود 60 دقیقه بود که این رقم در بین 22 شبکه استانی دیگر رقم قابل توجه است.

در همین راستا شبکه استانی همدان با تولید ویژه برنامه 13 قسمتی "مهربانی این شبها " بمدت 780 دقیقه از اول تا سیزدهم محرم حضور چشمگیر و قابل توجهی بصورت روزانه در شبکه ملی" شما" داشت.

همچنین معاونت صدا ی مرکز همدان با پخش بیش از 3600 دقیقه برنامه زنده و ضبطی حال و هوا ی عاشورا به گوش مخاطبان خود رسان در همین مدت معاونت اطلاعات و اخبار هم با پخش بیش از 250 دقیقه خبر و گزارش رادیویی و تلویزیونی و گزارش ارسالی به تهران توانست واقعه جاودانه و نهضت ماندگار و انسان ساز عاشورا به مردم ولایتمدار و فهیم استان همدان تقدیم نماید.

گفتنی است دسته های عزاداری ، همدان تجمیع شده و متمرکز در یک مکان ثابت مراسم مذهبی را برگزار نمی کنند و بیشتر در قالب کاروانهای مختلف و در خیابانهای منشعب به میدان امام ارادت خود را به سرور آزادگان عالم عرضه می کنند که این از جمله مشکلات تصویری است که مسئولین امر می توانند با ایجاد زمینه های لازم برای گردهمایی این جمع پرشور اقدام و بستر لازم را برای پوشش رسانه ای هرچه بهتر و حضور بیشتر و پررنگ تر در شبکه های سراسری فراهم آورند ، اما با این وجود کارکنان صدیق و ولایت مدار صدا و سیمای مرکز همدان آن را به شایستگی پوشش ( فنی ) صدا و تصویر دادند