Skip to Content

13 آبان نماد عدالت خواهی ملت ایران است

معاون فرماندار نهاوند

13 آبان نماد عدالت خواهی ملت ایران است

معاون فرماندار نهاوند گفت: 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار و نماد استکبار ستیزی و عدالت خواهی مردم ایران و همچنین اعلام وفاداری مردم به نظام اسلامی است.

به گزارش ایرنا رضا سلامتی در شورای هماهنگی راهپیمایی 13 آبان افزود: 13 آبان روز تجلی ارزشهای انقلابی ملت ایران در راه مبارزه با استکبار و روز سرنوشت سازی در تاریخ کشور است که در آن مردم فریاد استکبار ستیزی و عدالت خواهی سر می دهند.
وی با بیان اینکه روز 13 آبان متعلق به همه آحاد مردم است گفت: این روز یکی از پرافتخارترین روزهای کشور ماست لذا راهپیمایی این روز منحصر به دانش آموزان نیست بلکه تمامی اقشار مردم بایستی در این روز شکوه و انسجام خود را در برابر جبهه باطل نشان دهند.
وی اضافه کرد: : در 13 آبان سال 57 و با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام ملت آزادیخواه کشورمان پیام عدالت خواهی خود را به گوش جهانیان رساندند تا یکی از خاطره انگیرترین حماسه های قرن را رقم بزنند.
سلامتی 13 آبان را روزی مهم در تاریخ کشور خواند و افزود: روز مبارزه با استکبار جهانی، تسخیر لانه جاسوسی، کشتار دانش آموزان توسط رژیم ستم شاهی و تبعید حضرت امام خمینی رحمت الله علیه رویدادهایی هستند که در این روز به وقوع پیوستند و اکنون پس از سه دهه از گذشت آنها هنوز در ذهن ملت ایران باقی مانده اند.
وی با دعوت از آحاد مختلف مردم ایران برای حضور یکپارچه در راهپیمایی گفت: مردم ما اعم از دانش آموز و دانشجو و دیگر اقشار جامعه با حضور در این راهپیمایی بار دیگر وفاداری خود را به انقلاب اسلامی به نمایش خواهند گذاشت.
معاون فرماندار نهاوند در ادامه از آماده شدن این شهرستان برای برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی خبر داد و گفت با هماهنگی ادارات و ارگانها تمامی تمهیدات و مقدمات کار فراهم شده و مردم ولایتمدار نهاوند با حضور پرشور خود در این مراسم باز هم دشمنان را ناامید و مایوس خواهند کرد.
وی افزود: مراسم راهپیمایی روز چهارشنبه راس ساعت 10 صبح از محل حسینیه شهید حیدری آغاز و به سمت میدان امام خمینی ادامه خواهد یافت .
در 13 آبان چند اتفاق تاریخی مهم و سرنوشت ساز مانند تسخیر لانه جاسوسی ،کشتار دانش آموزان و تبعید حضرت امام به وقوع پیوست که هر کدام از این حوادث نقش مهمی در حرکت انقلاب به سمت اهدافش داشته است.