Skip to Content

98 کودک بی سرپرست در مراکز شبانه روزی بهزیستی همدان نگهداری می شوند

مدیرکل بهزیستی استان همدان

98 کودک بی سرپرست در مراکز شبانه روزی بهزیستی همدان نگهداری می شوند

98 کودک بی سرپرست در مراکز شبانه روزی بهزیستی همدان نگهداری می شوند

مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: در حال حاضر 98 کودک بی سرپرست در مراکز شبانه روزی بهزیستی این استان نگهداری می شوند.

اکبر سوری به مناسبت هفته بهزیستی در جمع خبرنگاران افزود:همچنین یک هزار کودک نیز در امور معاونت امور اجتماعی بهزیستی تحت سرپرستی قرار دارند.

وی اضافه کرد: 350 کودک بی سرپرست نیز که تحویل سازمان بهزیستی داده شده بودند با در نظر گرفتن شرایط قانونی تحویل خانواده ها شدند.
سوری با بیان اینکه تعدادی کودک معلول با هویت نامعلوم نیز زیر پوشش بهزیستی قرار دارند اظهار کرد: برای هر یک از این کودکان یک مراقب باید در نظر گرفته شود و تا آخر عمر تحت سرپرستی بهزیستی قرار دارند.
سوری با بیان اینکه در سه ماهه ابتدای سال جاری 137 کودک خیابانی ساماندهی شدند گفت: فرزندان زیر 18 سال نباید کار کنند و اگر شغل هایی مثل تکدی گری و دست فروشی کاذب داشته باشند باید ساماندهی شوند.
وی ادامه داد: سال گذشته نیز 302 مورد کودک خیابانی ساماندهی شدند که از بین آنها یک کودک دختر بود.
وی با بیان اینکه 135 مورد کودک آزاری در سال گذشته در این استان گزارش شده است گفت: تعداد همسر آزاری در این مدت نیز 140 مورد گزارش شده که 96 مورد آن پیگیری شده است.
سوری افزود: با راه اندازی مرکز اورژانس اجتماعی 123، این خشونت ها بیش از گذشته مشخص می شود اما برخی از افراد نیز به دلیل نداشتن آگاهی کافی برای امور بی ربط با این مرکز تماس می گیرند.
مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: 95 درصد روستاهای همدان زیر پوشش خدمات توانبخشی (مبتنی بر جامعه) قرار دارند.
سوری گفت: همدان جزو استان های مطرح کشور در اجرای این طرح بوده است و در سال گذشته در اجرای این طرح 11 هزار و 969 نفر را زیر پوشش قرار داده است که با رشد دو درصدی روبرو است.
وی با بیان اینکه همه معلولان زیر پوشش این اداره کل از بیمه تکمیلی برخوردار هستند گفت: تعداد معلولان زیر پوشش این اداره 26 درصد رشد داشته است و از پنج هزار و 874 نفر به هفت هزار و 935 نفر رسیده است.

وی با تشریح فعالیت های بهزیستی در یک سال گذشته گفت: بهزیستی در سه حوزه اجتماعی ، توانبخشی، فرهنگی و پیشگیری فعالیت دارد که 70 عنوان برنامه و یک هزار فعالیت انجام می دهد.
در حال حاضر 158 هزار مددجو پرونده دار زیر پوشش بهزیستی همدان قرار دارند و 640 هزار نفر از جمعیت استان سالانه از خدمات سازمان بهزیستی دریافت می کنند.